ZAHRADA
RŮŽÍ

Projekt Zahrada růží

„Zahrada růží“ je novým, jedinečným projektem společnosti Itaka, umístěným v malebné vesnici Středokluky (Praha Západ, 20 km od Václavského náměstí). Harmonický komplex z panského sídla a statku pocházejících z počátku 19. století, perfektně zachované do všech detailů a složené z několika úžasných hospodářských budov, byly renovovány a přeměněny na prvotřídní obytný komplex – pouhých 45 bytů vysoké kvality, s výhledem na okolní překrásnou přírodu, soustředěné okolo dvou vnitřních dvorů, z kterých vznikne společná růžová a květinová zahrada, tedy místo ryzí krásy!

Všechny hospodářské budovy jsou postaveny z kvádrového opukového zdiva, které je typické pro tuto oblast, a které jsme se snažili uchovat a odhalit ve většině interiérů, jako ten nejcennější odkaz. Úžasné, neporušené fasády neoklasicistního panského sídla a dalších budov (stáje, stodoly, hospodářské domky) byly plně respektovány a zachovány ve své celistvosti, stejně jako pozoruhodné střešní dřevěné krovy a nosníky, které jsou ponecháné odkryté v celém prostoru podkroví. Byly vybudována nové vikýřové okna, aby zajistila přísun spousty přírodního světla do podkrovního prostoru, a to v úžasném kontrastu ke starému uspořádání stavby a novým materiálům a při uplatnění citlivého přístupu. Celá řada původních detailů (okna, dveře, kamenné schody, podlahová dlažba, parkety apod.) byly zachovány a zrenovovány s maximálním pozorností ke každému detailu, což je přístup, kterým se můžeme pyšnit na všech našich projektech. Vybrali jsme takové nové materiály, který se k nim  výborně hodí - dřevěné podlahy, přírodní kámen, keramické dlažby a skleněná mozaika.

“Zahrada růží“ kombinuje kouzlo dobového bydlení v památce z naší minulosti v úžasně klidné venkovské lokalitě, kde se zdá, že se čas zastavil, přičemž je zachován veškerý komfort a vymoženosti loftového bydlení 21. století – otevřené prostory, dvojité výšky, otevřené galerie, koupelny v nejmodernějšímu stylu a dokonalé služby.

VIZUALIZACE
A FOTA